| catalinutzaa13 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare,vreau sa dau la armata,la maiestrii militari, si din cate stiu trebuie sa fac o scoala de 2 ani ca sa ies mai apoi sub-ofiter,sunt din Pitesti,daca voi intra, statul ma va repartiza in orasul meu sau ma va trimite la "noroc" in tara?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei fi repartizat in functie de nevoile armatei (inclusiv daca vor exista locuri libere la o unitate din Pitesti sau din judet) si de rezultatele tale in scoala, cei cu media mai mare au dreptul sa aleaga primii din locurile libere.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Repartizarea cadrelor militare se face dupa medie. Deci daca inveti bine ai toate sansele conditia sine qua non este sa existe si locuri in acea localitate.