| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
as dori si eu sa inmatriculez o masina cumparata de la un dealer roman cu numere straine
as dori sa stiu si eu niste etape, factura este pe numele meu, rar-ul l-am făcut, acum nu stiu exact daca trebuie sa o inscriu mai intai la taxe si impozite sau daca o pot imatricula dupa ce inchei o polita rca, de preferat ar fi cineva care a trecut prin asta si stie etapele, multumesc! dau funda!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai trebuie sa o inscrii la compartimentul de impozite si taxe de la primaria localitatii tale de domiciliu si sa inchei asigurarea RCA si apoi poti sa mergi sa o inmatriculezi pe tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inscrierea la taxe si impozite e primul pas.
abia dupa asta o poti inscrie la politie.