| En3Rgi a întrebat:

Care sunt pasii exacti cand cumperi o masina fara numere? De ex de la dealer de masini, cum o inmatriculez cu numere de Romania pe numele meu?
Sau sa aiba numere straine/rosii, cum se procedeaza?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dealer e ala gen honda sau ferrari care face actele in regula si pleci cu masina asigurata de la ei. Samsarii din camp sau cu diverse masini dupa sticla cu acoperis pot tepuii cu multe chestii. Fara bani nu as recomanda o masina desi dacia e pe 1 loc la accidente apoi vw din cauza ca romanii apeleaza cel mai mult la ele, fiabilitate slaba la impact

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru numere rosii te duci cu actul de vanzare cumparare sau factura si asigurare.

Pentru numere negre mai ai nevoie in plus sa faci RAR ca sa obtii civ ul masinii, sa o iei la finante pe numele tau si sa platesti taxa de certificat si de înmatriculare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe Youtube este un tutorial pas cu pas. Ai toate actele?