| adEeCr7 a întrebat:

As vrea sa stiu de la ce varsta pot obtine un permis de pescuit gen "ANPA"! Eu am inteles ca de la orice varsta! Doar daca esti elev ceri la director adeverinta cum ca "inca esti elev" si platesti doar 30 de lei nu 80 cum ar trebui deci o reducere de aproximativ 65%! As dori un raspuns corect!

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Permisul de pescuit sportiv-recreeativ pentru elevi, de la ANPA(Agentia Nationala de Pescuit si Acvacultura), este gratuit.Problema este ca aceste permise se pot obtine doar prin intermediul unei Asociatii de Pescari, si costa contravaloarea cotizatiei de membru al asociatiei respective.Te poti prezenta la sediul unei astfel de asociatie, cui 2 poze (tip buletin) si cu carnetul de elev, iar acestia i-ti vor face un carnet de membru, si-ti vor inmana si permisul ANPA.Gratuitatea este pentru elevi, studenti si pensionari. Sper ca raspunsul meu sa te ajute la obtinerea permisului si....fire intinse, la pescuit.

| adEeCr7 explică (pentru LIN2010):

Multumesc mult LIN2010 De asemenea Ioandelasal pacat ca nu poti declara 2 raspunsuri castigatoare! Mi-ati fost de mare ajutor! Multumesc mult ca ati incercat big grin!

| LIN2010 a răspuns (pentru adEeCr7):

Pentru putin, sper ca a-i reusit sa obtii permisul!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate obtine. Adreseaza-te Asociatiei pescarilor din judetul tau. Numai bine!