| Tudor_Adrian_1998 a întrebat:

Daca am cazier in Italia si ma duc in Anglia si ma prinde politia facand o greseala poate sa vada ca am cazier in Italia? Si a doua intrebare daca am un furt de maxim 300 lire in Anglia si ma prinde pot sa platesc fara sa mai cheme politia? Si daca cheama politia ce pot pati. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai deja cazier intr-o tara din Europa, esti deja in baza de date a tuturor tarilor europene si la prima abatere, te baga imediat in puscarie, sau te aresteaza si te livreaza Romaniei, ca sa te bage direct in puscarie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Suntem in anul 2018 nu e asa greu sa comunice doua tari din ue intre ele. Furtul e furt, tot capeti un dosar penal chiar daca dai banii inapoi.

PS ramai acolo unde esti. Sa nu vii in Romania, ne ajung scursurile pe care le avem deja