| yAdrian a întrebat:

De cand intra in vigoare legea cu cauciucurile de iarna? De pe ce data?
Dau funda celui mai explicit raspuns.
Eventual un site mai oficial.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

O sa zica la stiri - radio numai sa fi pe faza sau mergi direct la srpvciv - o sectie oarecare de politie si iti vor da un raspuns concret. In cel mai bun caz bagi niste anvelope mixte care tin pentru iarna si vara ca sa nu dai bani aiurea pe alte cauciucuri si mana de lucru la vulcanizare

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista prevazuta o data calendaristica ci doar ca trebuie ca masina sa fie echipata cu cauciucuri de iarna atunci cand se circula pe zapada, gheata sau polei.