| SorinTudor a întrebat:

Pana cand este valabila legea cu cauciucurile de iarna?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se prevede un anumit termen ci doar ca sunt obligatorii pe drumurile publice acoperite cu zapada, gheata sau polei.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe toată perioada iernii, obligatoriu când carosabilul este acoperit cu zăpadă, polei, etc.
Pa, pa.

| JohnnyBi a răspuns:

Zici tu ca nu se intampla nimic daca mergi cu anvelope de iarna vara? esti tu asa sigur? eu te contrazic.

| SorinTudor explică:

Nu e vorba ca te obliga cineva dar daca te prinde politia cu cauciucuri de vara iarna iei o amenda de te ustura in fund laughing plus ca e pentru siguranta ta sa mergi cu cauciucuri adecvate anotimpului. Probabil nu ai permis de conducere