| anonim_4396 a întrebat:

In vacanta de iarna vreau sa ma duc in Germania cu fratele meu( are 22 ani). Vrem sa mergem cu avionul ....imi trebuie pasaport(eu am 15 ani)? Daca mergeam cu autocarul nu imi trebuia decat buletin ca a fost un coleg dar cu avionul cred ca e diferit. Vreau un raspuns sigur...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge linistit cu cartea de identitate, nu ai nevoie de pasaport, indiferent cu ce mijloc de transport mergi. In schimb ai nevoie de o declaratie notariala a parintilor, ca sunt de acord cu plecarea in Germania si indica insotitor major pe fratele tau. Numai bine!