| DenimM a întrebat:

Instructorul auto mi-a zis ca inainte sa incep orele de condus sa fac si vreo ora sau 2 de legislatie.
Ce face acolo la legislatie, cum se procedeaza cand intri si acum ca instructorul mi-a explicat dar nu foarte bine si nu am inteles.
Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal, inainte de a incepe invatarea conducerii, trebuie sa faci cursurile de legislatie rutiera.
Acolo se invata, in special, regulile prevazute de OUG 195/2002 (Codul rutier) si Regulamentul de aplicare.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se fac cursuri de legislatie... codul rutier, fiecare scoala le organizeaza cum vrea

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poti sa incepi de aici si acum. Nu se urca nimeni la volan fara lege. Apoi faci chestionare. http://www.euroavocatura.ro/......G_195_2002