| hasiuc a întrebat:

Uitandu-ma la ce se intampla pe scena politica si vorbind cu oamenii din sectorul pe care m-am decis sa candidez ca Deputat in toamna. Intrebarea e cum ma inscriu ca independent, unde si cate semnaturi am nevoie. Multumesc.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste Legea nr.20/2015, acolo gasesti tot ce ai nevoie pentru candidatura.
Dupa ce ai citit-o si nu ai inteles ceva atunci pune o intrebare concreta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe acest site sunt majoritatea tineri si nu baga in seama aceste probleme.
Oricum, citeste legea 208 pe 2015: http://www.roaep.ro/......1-2015.pdf

Dupa ce o citesti mergi pe site-ul avocatnet.com si fa-ti un cont gratuit. Apoi pui intrebari.

| johnnny123 a răspuns:

Din restul intrebarilor tale inteleg ca:
- vrei sa te angajezi la Leroy-Merlin dar esti in acelasi timp doctor

-esti sofer profesionist de tir cu remorca dar nu intelegi cum se conduce un camion

- acum vrei sa fii deputat, dar nu cunosti nici macar legea.

In plus ai carnetul anulat pentru ca ai fost prins baut la volan, ai amenzi neachitate si poprire pe conturi.

De fapt, daca ma gandesc bine, ai dreptate. Cam toti deputatii romani sunt la fel. Titluri si aptitudini false si amenzi neplatite.