| IulianBbbb a întrebat:

Salut TPU,

Vin la voi cu o întrebare, sunt în procesul de achiziție a unui imobil, însă buletinul meu expiră în luna curentă, iar contractul de vânzare-cumpărare va fi realizat abia peste 2 luni. Întrebarea mea este următoare: este vreun impediment legal, faptul ca domiciliul din buletin va fi diferit (cel din precontract cu cel din contract vânzare cumpărare)?
Deoarece între timp m-am mutat.

Vă mulțțumesc,
Iulian.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti expira

(5) Valabilitatea documentelor eliberate de instituțiile și autoritățile publice, precum și de entitățile private autorizate conform legii se menține pe toată perioada stării de alertă, precum și pentru o perioadă de 90 de zile de la încetarea acestei stări.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema, domiciliul se poate schimba de mai multe ori dar raman celelalte date personale, respectiv numele, prenumele si CNP.