| Costel_Pirvu_1992 a întrebat:

Vreau sa achizitionez un Opel Astra G 1.7 DTI 75 CP, din 2001-2002 si am vazut pe internet cum ca timbrul de mediu la aceste motoare care sunt euro 3 ar fi numai 450-500 de euro. As dori sa stiu dca asa este sau care ar fi, orientativ, valoarea adevarata a timbrului de mediu. Va multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O poti calcula singur, introducand datele cerute in calculatorul oficial ANAF, aici:
http://static.anaf.ro/......_2014.html

| Costel_Pirvu_1992 explică (pentru Ioandelasal):

Stiu ca o pot calcula singur acolo, dar pentru euro 3, 4... trebuie introdusa si valoarea CO2 si nu stiu daca cele indicate de vanzatori in anunturi, adica 120-130 g/km sunt pe bune...pentru ca nu vreau sa dau banii pe masina si sa imi iasa la rar noxele 270 de ex si in loc de 500 de euro taxa sa platesc 1500

| Ioandelasal a răspuns (pentru Costel_Pirvu_1992):

Cere-le buletinul de analiza de la ultima ITP si acolo trebuie sa fie trecute noxele.