| Nicu2110 a întrebat:

Salut. Vreau sa stiu cand imi deschid o firma (SRL) daca am nevoie de semnatura asociatului (sau cum se face) deoarece acesta este plecat din tara.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula este nevoie de semnaturile tuturor asociatilor, asa ca si in cazul expus este nevoie de semnatura celuilalt asociat.
Ca exceptie poti semna tu si in locul celuilalt dar numai daca iti da o procura speciala prin care te imputerniceste in acest sens.