| cerceloss a întrebat:

Salutare, acum un an am avut un cont de paypal pe care am făcut un trade cu un băiat, am primit 60 de euro de la acesta, i am retras prin iban apoi acesta a dat refound, acum cei de la paypal au luat legătura cu fire credit sa le plătesc, contul nu era confirmat deoarece nu aveam 18 ani iar nici contul bancar nu era confirmat.
Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, probabil ca esti blocat si cei de la paypal te pot acuza de frauda si fals in acte, fiindca nu aveai voie sa detii un cont de paypal sub 14 ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să dai banii înapoi, asta ar trebui să faci.

| Sekim a răspuns:

Contactezi echipa de suport de la PayPal. Băiatul ăla ți-a trimis banii prin tranzacție de bunuri, nu prin friends&family. Vorbești cu cei de la PayPal, oferi dovezi ( poze ) cu conversația, demonstrezi că persoana a primit lucrul pentru care a plătit și cel mai probabil problema se va rezolva.