| camryn a întrebat:

Problema mea e urmatoarea (pentru cei care folosesc serviciul Paypal): mi-am facut un cont PayPal, mi-am confirmat e-mailul, am fost de acord cu confirmarea cardului, in fine, tot ce trebuie ca sa-ti activezi contul. Ulterior m-am dus la banca (BRD) si-am cerut extrasul de cont. Faza e ca pe extrasul de cont imi apare numai soldul, numarul contului, nume si id client, si codul IBAN. Greseala mea a fost ca atunci nu m-am uitat pe hartie (oricum cea de la ghiseu a crezut ca ma refer la codul IBAN, pe care oricum ti-l da atunci cand iti faci un card, deci n-aveam nevoie de el). Deci, asa trebuie sa arate un extras de cont sau ar fi trebuit sa-i specific "detaliat", sau sa cer alt document, si ce anume? Cat despre plata celor 1, 5 euro mi-am verificat cardul si nu se pune problema, cei de la PayPal mi-au "saltat" banii. Asa ca ce trebuie sa fac ca sa obtin codul ala de 4 cifre?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| BobbyTheOne a răspuns:

Pai daca nu ti l au trimis pana acum suna i - e acolo call center happy si le spui ca nu ti a ajuns codul pe mail. o sa ti faca o scurta verificare si o sa ti l comunice verbal sau printr un sms la un nr pe care il alegi tu happy poti sa ii suni daca nu reusesti cu mail ul numarul e +353 1 436 9111 e undeva prin irlanda cred...si dureaza inntre 10 15 minute sa intrii in legatura cu ei happy bafta

2 răspunsuri:
| BobbyTheOne a răspuns:

Nu ti trebuie nici un cod happy ai parola de la contul paypal cu aia faci orice tranzactie happy la banca ceri extrasul de cont si aia e toata informatia care iti apare happy ai codul pin si la bancomat poti sa ceri tot istorialul de miscari in contul tau - ti l da pe o hartiuta happy la fel ca factura in cazul unei retrageri happy

| camryn explică (pentru BobbyTheOne):

Mersi pentru informatii, tu probabil te-ai referit la "Vizualizare sold" din meniul bancomatului, nu? Dar eu ma refeream la codul de 4 cifre pe care PayPal-ul ti-l trimite atunci cand iti confirmi cardul, prima data la inregistrare, si pentru care iti retrage 1, 5 euro. Cum il obtin?

| BobbyTheOne a răspuns (pentru camryn):

Pai daca nu ti l au trimis pana acum suna i - e acolo call center happy si le spui ca nu ti a ajuns codul pe mail. o sa ti faca o scurta verificare si o sa ti l comunice verbal sau printr un sms la un nr pe care il alegi tu happy poti sa ii suni daca nu reusesti cu mail ul numarul e +353 1 436 9111 e undeva prin irlanda cred...si dureaza inntre 10 15 minute sa intrii in legatura cu ei happy bafta