| Damnnnnnn a întrebat:

Salutare, am 18 ani si recent m-am indragostit de o fata de 15 ani, as vrea sa stiu daca este legala aceasta relatie, da am citit toate legile despre abuzurile sexuale insa nu mi-a oferit raspuns la intrebare, nu imi doresc sa comit vreo fapta ilegala si nici nu am intentii de a face act sexual cu aceea persoana fiind constient de urmari

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este doar o idila nu este nimic ilicit, nici infractiune si nici contraventie.

| Damnnnnnn explică (pentru Ioandelasal):

Deci pe scurt daca nu intretin relatii sexuale cu ea ci doar lucruri normale de cuplu nu patesc nimic si e legal?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Damnnnnnn):

Nu stiu ce intelegi tu prin lucruri normale de cuplu.

| Damnnnnnn explică (pentru Ioandelasal):

Pai gen, imbratisari saruturi chestii de genul, nimic sexual

| Ioandelasal a răspuns (pentru Damnnnnnn):

Se poate, dar limitate in timp si cat mai putin in public.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salutare, lasa fata in pace daca nu vrei dosar penal pentru corupere de minori, cauta ti una de varsta ta sau mai mare decat tine cu un an sau doi si nu vei avea probleme cu legea.

| Damnnnnnn explică (pentru CristiDinBucuresti):

E corupere si daca nu am deloc intentii sexuale cu ea doar sa fim fericiti?