| Arliu a întrebat:

Salutare! Am varsta de 19 ani, locuiesc la tara, am ontinut permisul de conducere de 3 luni, in aceasta seara, am iesit cu prietenii apropiati in sat cum s-ar spune cu o dubita 8+1/ dintre care o fata a vrut sa urce cu noi pentru a sta de vorba cu un baiat de care ii place, apoi mama ei ma acuza ca de ce am luat-o eu pe fata ei in masina. Tin sa mentionez ca eu am intrebat-o pe fata daca nu exista vreo problema legata de parintii ei, ea spunand ca nu si a urcat de buna voie, fara a trage nimeni de ea sau asa mai departe, nu a existat vreun act sexual, mama fetei doreste ca maine sa mergem la politie precum ca am luat-o eu pe fiica ei in masina, tatal ei amenintandu-ma ca ma va bate si ca va avea el grija sa imi suspende permisul auto, iar totodata, fata lor i-a spus mamei sale ca ea a vrut sa mearga iar cu mine nu are nici o legatura, plus ca am si martori. acum vine intrebarea mea, ce as putea pati si daca as putea eu ca parte acuzata sa fac un demers mai departe? Tinand cont ca am primit amenintari!
Va multumesc mult si va rog sa imi scuzati deranjul!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca fata a urcat de bunavoie nu se poate intampla nimic din punct de vedere legal, n-ai comis nici o infractiune.
Daca ai dovezi ai putea face plangere penala pentru amenintare dar sunt de parere ca n-are nici un rost.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Să facă reclamație la poliție. Nu ai făcut nimic ilegal, pe de altă parte el a făcut că de te a amenințat.

| Gabi211 a răspuns:

Salut!
Poți să stai liniștit daca fata declara la poliție că ea a avut sa se urce în mașină și are peste 16 ani poți să stai liniștit și în privința la amenințări daca ai dovezi te poți duce la poliție