| CristiCbc a întrebat:

Azi mi-a venit acasă plicul cu amendă de rovinieta fiind surprins de camera acum 3 luni.Intrebarea mea este de cand am 15 zile la dispozitie sa plătesc amendă pe jumate? Da azi sau de la data de 06.11 cand a fost emis procesul verbal?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Termenul de 15 zile curge de la data cand ai primit tu procesul-verbal de contraventie si trebuie sa platesti doar jumatate din minimul amenzii, nu jumatate din amenda stabilita prin p.-v.c.
In acest caz va trebui sa platesti doar 125 de lei, minimul amenzii fiind de 250 lei pentru autoturisme.

| ingerasmaria a răspuns:

Stiai ca poti primi inapoi o parte din Banii de Rovinieta?

Vezi pe www. iCashBack. ro