| KampY a întrebat:

Salutare!

Este prima dată când scriu aici, dar doresc și eu un mic sfat...

Dețin un SRL cu caen 4791 (Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet)

Dar de curând mi-am "redescoperit" pasiunea de a face Firmă de Hosting (Având peste 6 ani de experiență în domeniu) doar că am observat că majoritatea activează cu caen 6311 (Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe)

Trebuie neapărat să adaug caen 6311 înainte de a activa în domeniu? sau pot rămâne la același pe care îl dețin?

Afectează cumva atât financiar cât și Legal?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este obligatoriu sa adugi acel cod, altfel ai putea fi acuzat ca desfasori activitatea fara a avea dreptul.

| sierra1 a răspuns:

Fă-o (adăugarea codului amintit la domeniul de act) să n-ai surprize.

Prima intrebarea (a fiscului) ar fi: ce calificare ai de a face legal Firmă de Hosting?

| carevaescu a răspuns (pentru sierra1):

Sfatul tau e bun. Dar, Nu trebuie sa dovedească nimic pentru caen 6311

| suntserios a răspuns (pentru sierra1):

Ce contează? Nu ai nevoie de nicio calificare sa îți faci un srl. Iar vorbești tâmpenii.