| NYØ2002 a întrebat:

Eu trebuie sa imi schimb buletinul pentru ca am fost 18 ani!
Am fost la locul unde se fac buletinele pe 26 mai si m-a programat pe 22 iunie adica lunea asta care urmeaza la ora 11:30! Problema e ca nu stiu ce acte imi trebuie! Am fost azi la primaria mare si era inchis, a deschis usa un paznic si a zis sa vin dimineata la 7:30! Am timp sa aduc toate actele pana la 11:30? Si tacsa de 7 lei unde o dau? La primaria mare sau in locul unde se fac buletinele?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu trebuie sa ai certificatul de nastere (originalul si copie) si actuala CI. Daca esti proprietar al locuintei trebuie sa ai si actul de proprietate, in copie si original.
Daca nu esti proprietar atunci trebuie sa te insoteasca un parinte, care este proprietar, ca sa semneze de luarea in spatiu. Trebuie sa aiba CI (original si copie) si actul de proprietate (original si copie).
De regula taxa de 7 lei se plateste la SPCLEP (serviciul care elibereaza CI). Daca nu are casierie acolo o poti achita la compartimentul de impozite si taxe de la primarie.

| darrio2007 a răspuns:

Taxa o platesti la financiar. Sa o ai la tine. Si certificatul de nastere+ buletinul vechi. Trebuie sa mergi si cu cel care este titular pe adresa la care ai domiciliul. Mamă sau tată.

| darrio2007 a răspuns:

Sa ai chitanta care arata ca ai platit taxa la financiar. Se depune la dosar.

| sierra1 a răspuns:

"vin dimineata la 7:30! Am timp sa aduc toate actele pana la 11:30?" - câți km sunt intre casa ta si primărie?

| NYØ2002 explică (pentru sierra1):

Pai fac cam jumate de ora pe jos pana la primarie!

| sierra1 a răspuns (pentru NYØ2002):

Deci ce zici, in 4 ore aduci actele?

| NYØ2002 explică (pentru sierra1):

Dap

| sierra1 a răspuns (pentru NYØ2002):

Cool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai învățat ca dupa un enunț se pune punctul, nu semnul exclamarii? De ce țipi la noi?

| NYØ2002 explică (pentru anonim_4396):

What the fuc? cum sa tip la voilaughing