| Parker_Kip_1997 a întrebat:

Salutare,

Sunt in a 9-a la profil electronica automatizari si as vrea sa ma transfer la filologie dupa un semestru. Intrebarea mea este daca trebuie date diferentele. Sunt constient ca eu acum nu fac latina, dar am citit undeva in care spune ca diferentele se dau doar din clasa a 10-a incepand, nu si in a 9-a. Vreau sa stiu daca ar trebui sa dau diferente in a 9-a si la ce materii ar trebui exceptand latina.

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Daca te muti in semestrul II la filo, da e posibil sa nu dai(depinde de liceu) deoarece se comsidera ca nu ai parcurs materia.Eu am avut o colega care a fost transferata direct fara vreo diferenta.