| TheMarius a întrebat:

Am o intrebare:
Am comandat de pe internet (www.tinydeal.com) un amarat de pix... (2$, am platit prin paypal).
ok, coletul a sosit la posta, (insa nu la sediul postal de la mine din sat, ci la sediul postei "centrale" ).
Ce se intampla daca nu ma prezint dupa colet? pentru ca deja mi-au venit 3 notificari in care scrie sa ma prezint dupa colet.

Sa spun aici la posta locala ca refuz coletul, si sa-l trimita la destinatar? scap asa de el? Va trebui sa platesc ceva "amenda"?
PS. nu pot ridica coletul, deoarece sediul "central" al postei se afla la ~80Km de localitatea mea... si nu prea are rost... pentru un colet de 2$.

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

Cel mai probabil vei plati returnarea pachetului si vei ramane fara cei 2$.

2 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Eu nu am de unde sa stiu asta. Du-te la oficiul postal din orasul tau, pune-ii sa sune la sediul central si sa intrebe.

| TheMarius explică:

Si cat costa returnarea pachetului?