| AndreiM192 a întrebat:

Salutare TPU, ce se intampla daca postez pe Instagram si pe tik tok filmari in care vorbesc urat la adresa persoanelor de pe tiktok si de pe Instagram?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca iti vor fi suspendate si apoi inchise conturile.
De asemenea cei balacariti te pot da in judecata si sa solicite daune morale.

| RAY a răspuns:

Multe vizualizări, multi urmăritori, dar sa te iei de persoane care sunt bogate, frumoase, au făcut ceva la viata lor, ca asta vor cei care trăiesc online, plus teorii conspirative, îmbogățire peste noapte, smecheri astea plac societăți romanești

| Violleta2022 a răspuns:

Tu poti fi dat in judecata si te alegi cu dosar penal si amenzi uriase, chiar si de la persoane straine, daca le jigensti online.

Ai toate sansele sa ti se suspende imediat contul de Instagram, fiindca persoana jignita te va raporta.

| ReddY25 a răspuns:

Cont închis

| Ioana06i a răspuns:

Te riști cu suspendarea contului.
Eu zic să îți vezi de treaba ta!