| grigor3 a întrebat:

Spuenti-mi si mie cam tot ce ar trebui sa cunosc prin oras, pentru a reusi la traseu! a stiu ca la cedeaza trecerea, opresc doar daca nu pot sa trec din cauza ca trece vreo masina,dar daca nu, nu opresc! la stop opresc! la marcaj pietonal, dau prioritate pietonilor, la verde am prioritate, rosu opresc! mai e altceva ce ar trebui stiut? cand depasesc ma asigur! la sens giratoriu din stanga ma asigur! asa, altceva mai stiti?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pune mana si citeste tu singur.Nu astepta de la unul si de la altul. Ca ai sa iesi pe strada cu masina si omori tot in cale.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu, pe bune, acum! Uita-te si tu cum scrie, ca nu se intelege nimic. Chiar iti imaginezi ca poate citi un text mai lung de doua cuvinte din trei litere?

| darrio2007 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Văd si eu dar ce să-i raspund altceva? Asteaptă mură-n gură de la altii. Ferească D-zeu sa ia analfabetul ăsta carnet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand ai sa faci scoala ai sa inveti si legislatia rutiera.

Daca cumva ai facut deja scoala si pui intrebarea asta atunci e grav si sper sa nu iei permisul vreodata

| grigor3 explică (pentru suntserios):

De abia am facut o sedinta!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu nu inve ti pentru carnet? astea trebuie tu sa le stii regulile de circulatie, că asa omorîti oameni nevinovati pe trecere de pietoni, din cauza ca voi luati permisele auto pe șpagă.