| Robb_Robert_1991 a întrebat:

Stie cineva in ce fel luptele de strada ar putea fi legale in Romania?

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sunt ilegale luptele de strada, nu suntem in fight club. cred ca le-am putea incadra la infractiunea de incaierare (daca sunt mai multi batausi) sau ultraj contra bunelor moravuri si deranjarea linistii publice.
sau tu la ce te referi? luptele se poarta doar in locuri amenajate special in acest sens, sali de antrenament stiu eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M.M.A(mixed martial arts) si K1.

| Robb_Robert_1991 explică:

Nu ce fel de lupte, cum as putea sa fac asa ceva, e nevoie sa fac o organizatie sau cum, de unde as putea optine mai multe informatii

| anonim_4396 a răspuns (pentru Robb_Robert_1991):

Asta nu stiu... Pana la urma e tot un fel de firma, deci cred ca daca ai avea fonduri si ai vorbi cu un primar sau o persoana publica ai obtine o permisiune si mai multe informatii.