| Makaka a întrebat:

Stie cineva, sigur, cati bani poti avea cash ( de persoana ) pentru a nu intampina probleme in aeroport?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Limita maxima a sumei care nu trebuie declarata este de 10.000 euro sau echivalentul in lei sau alte valute.
Daca suma depaseste aceasta limita atunci trebuie declarata intreaga suma si nu ai nici o problema daca o declari si o detii legal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice suma. Doar ca pana in 10.000 euro nu trebuie declarat.