| maxxel a întrebat:

Sunt evaluator autorizat ANEVAR, pot face evaluarea cladirilor la firma la care sunt angajat, pe postul de Director administrativ? Mentionez ca actionarul majoritar este firma unei rude de gradul 1 si 2.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde pentru ce se face evaluarea. Daca este pentru contabilitate atunci o poti face, daca este pentru altceva atunci este nevoie de un evaluator independent.

| maxxel explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc! Imi poti spune ce prevederi sau articole incalc din Standardele de evaluare?