| Gass93sv a întrebat:

TPU eu imi vand masina unui strain prin contract notarial taxa fiind recuperata, ala la randu lui dupa un an de circulatie pe soselele neamului o vinde tot ptin contract notarial lui Ion, si Ion vine la mine sa-i fac procura sa iasa cu ea din tara NU E FALS IN ACTE? Eu figurand in certificatu de inmatriculare dar proprietatea asupra masinii nefiind a mea. E fals in acte in abmele partii nu si la mine si la Ion. Un amic dameu nu crede,

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nefiind tu proprietar nu ai cum sa ii faci procura lui Ion. Daca tu ii dai procura este fals pentru tine si uz de fals pentru Ion.
P.S. Si nu ai facut radierea masinii de pe tine dupa atata timp?

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru Gass93sv):

Daca n-ai radiat masina poti avea probleme cu impozitul si amenzile de circulatie. Atata timp cat exista un proprietar in acte pe politisti nu-i intereseaza si n-au de unde sti ca masina este deja la al treilea proprietar.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Gass93sv):

Se poate descoperi toata situatia daca Ion ar face un accident de circulatie, asa ca te sfatuiesc sa intri in legalitate.

Răspuns utilizator avertizat