| adrianpetrican a întrebat:

Tranzactiile cu criptomonede sunt perfect legale in Romania si Uniunea Europeana?

7 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

Da. Cat timp banii investiti nu vin din droguri, prostitutie, trafic de diverse esti in regula.

problema e ca bancile noastre sunt puse pe inchis conturile clientilor care scot bani din crypto.

| adrianpetrican explică (pentru Doja):

Si cum pot evita sa nu imi inchida banca contul? ce sume sa retrag pe an sa nu imi inchida banca contul?

| Doja a răspuns (pentru adrianpetrican):

Poti sa folosesti Revolut. Ai limita de 50000 ron / an sau o poti creste daca dovedesti alte venituri

| adrianpetrican explică (pentru Doja):

Daca imi inchide banca contul atunci pot sa retrag banii aia oricand am eu timp? sau mi se da un termen? ma anunta telefonic?

| Doja a răspuns (pentru adrianpetrican):

Cand ti se inchide contul iti da posibilitatea sa muti banii in alt cont. Nu ti se fura banii

| adrianpetrican explică (pentru Doja):

Sau sa ii retrag? mi se da si timp sau pot sa ii retrag sau mut in alta parte cand doresc eu?

| Doja a răspuns (pentru adrianpetrican):

Stiu sigur ca ai timp sa faci asta. Nu stiu care sunt limitele