| anonim_4396 a întrebat:

Unchiul meu locuieste la tara are o purcelusa s-a trezit de dimineata si a vazut ca numai este in cotet deci ia furato a fost la politie a dat o declaratie si a trecut 2 saptamani nici un raspuns s-a dus din nou la sectie si sefu de post i-a spus cautati dvs hotu, dorsete niste sfauri unde sa se duca mai departe?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar daca va merge mai departe nu va rezolva nimic, este greu sa gaseseasca hotul, chiar daca politia ar depune eforturi serioase in acest sens, ceea ce, de obicei, nu este cazul, fiind o infractiune minora.
Unchiul tau ar putea sa intrebe prin vecini, poate l-a vazut cineva pe hot.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Chiar dc l-a vazut careva pe hot nu s-a bagat nimeni din vecini din contra sau bucurat de necazul lui, intai ia spart poarta din uluca apoi usa de la porc si dusi au fost cu tot cu porc politia stie ca din sat, a mai fost un furt serios ia spart magazinul alimentar din satul lui unui vecin ce locuieste cu el in aceelasi sat si asta ti se pare o infractiune minora?

| ImCalledLamă a răspuns:

Pretene, purcelusa ta e mancata de mult. R.I.P purcelusa

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru ImCalledLamă):

Omule nu ai intles intrearea nu e purcelusa mea!

| ImCalledLamă a răspuns (pentru Chiru_Ionut_1979):

Bine omule, purcelusa unchiului tau e mancata de mult, asta sau si-a gasit un porc frumos si peste 2 luni vine acasa cu 10 purcei laughing

| Alexia26 a răspuns:

Unchiul tau ar trebui sa-si pazeasca animalele din curte.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru Alexia26):

Nu ai inteles era acasa dormea noaptea ca orice om!

| CISCO a răspuns:

Chiru_Ionut_1979 vezi tu la tara sa poti afla cine a furat purcelu trebuie sa umbli prin carciumile satului sau comunei sa bei ceva pe acolo cu tarani de acolo si afli mai multe furturi nu numai despre purcelul lui unchiul tau. hotul a furat de foame si la vandut pentru bautura si tigari repede la dat cu 100 lei noi. du-te prin carciumi si prefate ca esti interesat sa cumperi lucruri furate.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru CISCO):

Pai dar in sat se cunosc intre ei mai ales in carciumi si te intreaba al cui esti