| AsiQuitSmoking a întrebat:

Unde pot fuma/vapa din tigareta electronica?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Utilizarea tigarii electronice este interzisa expres doar in miloacele de transport in comun.
In celelalte locuri, in care este interzis fumatul, poate fi utilizata, cu conditia sa nu fie expres interzisa prin reguli proprii ale respectivelor spatii publice inchise.

| AsiQuitSmoking explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc foarte mult. Deci in magazinele mari cum ar fi Carrefour poate fii utilizata am inteles.

| Ioandelasal a răspuns (pentru AsiQuitSmoking):

N-am de unde sti, nu stiu regulamentul propriu al magazinelor, s-ar putea sa fie interzisa acolo.