| anonim_4396 a întrebat:

Unde se verifica bonurile fiscale in legatura cu loteria?

Răspuns Câştigător
| AnonimVMV a răspuns:

Uite site'ul Loteriei Romane: http://www.loto.ro/rezultate/loteria-bonurilor-fiscale.html

Extragerea filmata (YouTube): https://www.youtube.com/watch?v=q1WS6znxP54

Bonurile castigatoare sunt urmatoarele:

Luna: 02 (februarie)
Ziua: 07 (sambata)
Valoare: 006 lei

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bonul fiscal il verifici tu si daca este castigator il depui la orice unitate ANAF din judetul tau, impreuna cu o cerere si cu copia actului de identitate.

| Zatharra a răspuns:

Revendicarea premiilor se face, începând cu prima zi după efectuarea extragerii, până la data de 13 mai a.c. inclusiv, prin depunerea în original a bonului fiscal câştigător emis în perioada 02 februarie - 28 martie a.c., alături de copia actului de identitate şi de o cerere, la orice administraţie fiscală din structura ANAF. După această dată, premiul nu mai poate fi revendicat.
Formularul cererii poate fi obţinut gratuit de la administraţia fiscală la care se depune bonul fiscal sau descărcat de pe site-ul www.mfinante.ro. Un bon fiscal este considerat câştigător doar dacă îndeplineşte cumulativ condiţiile prevăzute de lege, având înscrise elementele obligatorii care arată că a fost emis cu un aparat de marcat fiscalizat (de exemplu: logotipul şi seria fiscală ale aparatului de marcat electronic fiscal, data şi ora emiterii precum şi numărul de ordine).

La solicitarea titularului bonului fiscal, unitatea teritorială a ANAF unde a fost depus originalul bonului fiscal câştigător eliberează o copie care poartă menţiunea 'conform cu originalul'.

Plata câştigurilor se face de către Ministerul Finanţelor Publice, în termen de 60 de zile de la expirarea termenului de revendicare a premiilor, după verificarea autenticităţii şi realităţii bonurilor fiscale depuse pentru revendicarea premiilor, de către organele competente ale ANAF.

| LauraMihaella a răspuns:

Bonurile fiscale care au legatura cu loteria se verifica la orice sediu ANAF iar daca este din 7 februarie si are suma cuprinsa intre 6, 00-6, 99 poti castiga premiu.