| PringAloe a întrebat:

Urmeaza ca asigurarile de la City Insurance sa nu mai fie valabile, ce face persoana care a platit pentru asigurarea de la city insurance?
Eu am platit asigurare la city insurance cu 3 zile inainte sa se anunte la tv ca a intrat in faliment, asigurarea mai este valabila pana in luna a 9-a anul asta, exista o lege/procedura prin care banii pe asigurarea asta se vor restituii sau ramane ca noi astia care au asigurare la city insurance sa ramana fara asigurare, sa faca o noua asigurare si sa nu primeasca nici-un ban pe asigurarea deja facuta la city insurance?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa te adresezi la FGA (Fondul de Garantare a Asiguratilor).
Gasesti detalii pe internet, pe site-ul oficial al FGA.