| anonim_4396 a întrebat:

Ati citit vreo carte motivationala care sa va schimbe viata in bine? sau orice alta carte care sa va ajute practic in viata de zi cu zi? cum v-a schimbat?

Răspuns Câştigător
| aida009 a răspuns:

,,Adolescentul" de Dostoievski m-a ajutat foarte mult, pentru ca m-am regasit in personaj si am putut gasi multe explicatii la problemele mele.

5 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Cred ca mi-a schimbat viata un autor, nu stiu daca in bine, dar mi-a schimbat-o. "Idiotul' de Dostoievskii.Nu stiu cum mi-a schimbat-o caci nu am putut trai altfel ca sa vad diferenta. Dar mi-a schimbat-o irevocabil si definitiv!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciuna de obicei oamenii cauta sa se simta in siguranta si sa sufere mai putin prin nu stiu ce program al conditiei de absolutist. cred ca cautam gresit. nu stiu de ce ne place atat de mult sa fim niste masini. nietzsche spunea ca ii plac oamenii care habar n-au cum sa-si schimbe viata

| jamal000 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a șaptea De Mihail Drumes- o carte exceptionala ce rpezinta povestea unui adolescent, cu ani in urma m-am regasit si as reciti-o oricand cu placere.

| almirock a răspuns:

M-a schimbat total cartea "Secretul" de Rhonda Byrne, e o carte motivațională care m-a impresionat. M-a făcut să privesc viața cu alți ochi. Ți-o recomand!

| papados a răspuns:

Mircea Eliade "Adolescentu miop". Carte te ajuta sa dobindesti vointa.