| Daria0507 a întrebat:

Buna happy Ati citit "Stapanul inelelor"? Daca da, cum vi se pare? As vrea sa mi-o cumpar si eu. Imi mai puteti recomanda si alte carti s.f? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Stăpânul inelelor nu e SF, e fantastică. E o diferență mare între aceste două genuri.
http://www.raobooks.com/raobooks_autori_detalii.php?a_id=630
Încearcă seria asta, sunt asemănătoare cu Stăpânul inelelor.

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu am citit-o pentru ca exista flilmele....care sunt extraordinare si le-am vazut inainte, deci stiu deja actiunea.

Dar sunt carti de fantasy, nu de science fiction.
E o diferenta.

Iar o serie asemanatoare ar fi :

http://www.nemira.ro/......-1-5--1964

| LivingLouder a răspuns:

Pai inainte de a incepe aceasta carte iti recomand Hobbitul, pentru Hoobbitul a fost scrisa inaintea stapanului ineleor, stapanul inelelor fiind doar continuarea.

| winer98 a răspuns:

A fost super cartea iti recomand sa o cumperi si filmul si cartea sunt bestiale. Funda?