| VittorioV a întrebat:

care e cea mai interesanta carte pe care ati citit-o de Agatha Christie? Am auzit ca Crima din Orient express ar fi cea mai buna. As vrea sa aud parerile voastre happy.
.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate romanele ei sunt extrem de captivante, degajă un mister continuu până la ultima suflare, ultima picătură, ultima iubire, etc.
Pa, pa.

| LolaLollita a răspuns:

"Crima din Orient Express" era una din cele doua pe care voiam sa ti le recomand. A doua ar fi "Zece negri mititei". Ambele sunt foarte interesante si te tin in suspans pana la ultimele file ale cartii.

| KateMiddleton a răspuns:

Toate sunt interesante, Agatha Christie chiar a aratat ca femeile sunt scriitori exceptionali, ti-as recomanda Misterul trenului albastru, in general citeste-le pe toate, merita!

| JustMe34 a răspuns:

Mie mi-au placut "Moarte pe Nil" si "Zece negri mititei".E draguta si cartea "Pisica printre porumbei".Am citit si "Crima." dar eu zic ca primele 2 sunt mai bune.Citeste-le si o sa vedem apoi.happy

| Dope a răspuns:

Votez pentru 'Crima din Orient express'.
O carte superbă care merită citită!winking

| AllTheGoodNamesAreTaken a răspuns:

" Crima din Orient Express" si "Zece Negri Mititei" sunt geniale.
Ti le recomand pe amandoua. Poti citi si "Ucigasul ABC". E vorba despre o crima in serie... La final nu te vei astepta la acel ucigas. Citeste-le si vei vedea happy
Sper ca te-am ajutat happy

| mihneacon a răspuns:

Toate cele din colectia Hercule Poirot sunt foarte interesante. Cea ai interesanta mi s-a parut Petrecerea de Haloween