| carlyador a întrebat:

Ati putea sa imi recomandati niste carti de aventura, SF (gen Hunger Games, Divergent, Insurgent)?

PS: am 12 ani

9 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Iti voi recomanda romane clasice de Aventura potrivite varstei tale:
"Aventurile lui Tom SWayer'', "Aventurile lui Huckleberry Finn', "Print si cersetor'', "Un yancheu la curtea regelui Arthur''-Mark Twain
"Winnetou'', "Old Surehand'', "Comoara din lacul de argint'', "Testamentul incasului''-Karl May
"Robinson Crusoe''-Daniel Defoe
''Toate panzele sus!''-Radu Tudoran

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici 2 site-uri cu carti 'must read' :
>> http://www.yuppy.ro/......rquez.html
>> http://www.theguardian.com/books/2003/oct/12/features.fiction

| eu4you a răspuns:

George R R Urzeala tronurilor. S ar putea sa fie putin prea grea sau barbara pentru tine. E cu război si e foarte mare. Are 5 volume a cate 1000 de pagini si mai apar inca doua. Poti sa incerci si romanele polițiste ale Aghatei Christie daca vrei sa iti pui mintea la încercare. Mie imi placeau foarte mult la vârsta ta.

| ShadowGhost a răspuns:

Incearca Eve,nu plange sub clar de luna, fericirea incepe azi, Jurnalele vampiriilor, Fior, nu-mi mai amintesc autorii. Sper sa le gasesti

| Pentagram a răspuns:

Dacă-ţi plac cărţiile gen SF şi n-ai citit Harry Potter, eşti încă un om nou în acest subiectlaughing

| Geanina2000 a răspuns:

O serie de carti foarte bune este "Atingerea lui Juliette"
citeste seria de carti "Jurnalele Vampirilor" sau "Micutele Mincinoase" merita, eu le-am terminat.
Ai mai putea citi si "Toporisca" o carte despre supravietuire a unui copil de 12-13 ani. Incearca.

| VanessaStar01 a răspuns:

Instrumentele mortale da dependenta, la fel ca Hunger Games. Incearc-o!

| Shinybow a răspuns:

Incearca Scoala Fricosilor. Este o carte de aventura si fantezie si am primit-o cand aveam 12 ani

| carlyador explică:

Va multumesc mult tuturor!winking