| AnonimusPorumbos a întrebat:

Puteti sa imi sugerati o carte cu animale pentru tineret? Poveste trista preferabil. Multumesc

Răspuns Câştigător
| marciana a răspuns:

Colt alb- Jack London(este destul de trist prin cate trece, ii moare tatal, e despartit de mama lui, este aproape omorat )
Chemarea strabunilor-Jack London
Lessie, vino acasa(este trist la inceput cand dau cainele altcuiva)

1 răspuns:
| Euletitia a răspuns:

Buna!
"Fram, ursul polar"-Cezar Petrescu "Lassie se intoarce acasa"-Eric Knight (trista pe parcursul povestii, insa cu happy-end, a fost cartea preferata a copilariei si preadolescentei mele...am citit-o cred ca de vreo 10 ori)
"Colt-Alb"-Jack London
Lectura placuta!