| DianaDiaa a întrebat:

Vreau o carte buna psihologica, despre dragoste viata ...sa fie interesanta.

Ps.am 19 ani.
mersi happy

5 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Dostoievski - Fratii Karamazov.Se incadreaza in conditiile mentionate de tine, ba chiar peste umilele tale asteptari, scuza-mi expresia.
Daca vrei psihologie curata, citeste-l pe Alfred Adler.

| Neverwas a răspuns:

Katja Millay- Mare Tranquitillitatis
Un roman psihologic despre dragoste, viata si sansa de a o lua de la inceput.

| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Mie mi-a placut procesul de kafka(kafka are in genereal mai mult carti psihologice), e o carte foarte psihologica, si poti gasi si dragoste daca provesti atenta, morometii, iar este o carte foarte psihologica, si cel mai iubit dintre pamanteni, si paul coehlo-sper ca -l-am scris bine, mie mi-a placut cam tot ce a scris el, deci...

| droid96 a răspuns:

Calea luptatorului pasnic, de Dan Millman. Se merita sa o citesti(la categoria psihologie), plus ca ecranizarea e considerata unul dintre cele mai bune filme motivationale

| alexbestt a răspuns:

Marile sperante-Charles Dickens