| Aryenn a întrebat:

Ce carti horror imi puteti recomanda? Nu conteaza daca este numai o carte sau sunt mai multe din aceeasi serie, numai horror sau actiune sa fie... Insa as dori carti ceva mai usor de gasit, de exemplu daca ma duc la libraria Alexandria sa le gasesc. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| under89 a răspuns:

Domnișoara Christina & Șarpele, de Mircea Eliade
Numele Trandafirului
Dracula, de Bram Stoker
Fantoma de la Operă, de Gaston Leroux
Jurnalul secret al Laurei Palmer, de Jennifer L.
Inferno, de Ellen Datlow
Seria "Vampirii Sudului", de Charline Harris (sunt vreo 10 cărți)
Poți citi și cărți de Agatha Christine (Zece Negri Mititei, 13 Probleme etc)
Lectură plăcută!

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

In recomand in primul rand pe Stephen King (pentru The shining, the Thing, Secret Window, Carrie dar nu numai).

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! Iti recomand sa citesti "Frankenstein''-Mary Shelley, "Dracula''-Bram Stoker, "Fantoma de la opera''-Gaston Leroux sau orice povestire scrisa de Edgar Allan Poe. Lectura placuta!

| AnnaaaMaria a răspuns:

Sam Ethoven-Tatuajul negru. Eu chiar de la Alexandria am luat-o

| trixiiie a răspuns:

Dacă vrei horror, citește Stephen King: Cimitirul animalelor, Duma Key, Shining, Christine, Carrie etc., John Saul... ăștia îmi plac mie, ei mai sunt.