| CatalinCata1806 a întrebat:

Opera "O scrisoare pierduta"de I.L.Caragiale are doar 96 de pagini sau are mai multe?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate că vorbești de manuscris. Că altfel, vezice zice johnny

| johnnny123 a răspuns:

Tu realizezi că numărul de pagini pe care-l ocupă un text depinde de formatul în care acel text este tipărit?

O ediție poate avea 96 de pagini, alta 123 de pagini și alta 41 de pagini.

La fel cum 1 kg de cartofi poate avea 3 cartofi, 8 cartofi sau 17 cartofi.