| iliiiinca a întrebat:

Ce carti v-au deschis ochii, v-au marcat? Ma refer sa aiba legatura cu viata.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul in cautarea sensului vietii - Viktor E. Frankl
iti recomand sa o citesti, da sens suferintei cauzuale de existenta noastra lipsita de sens, iti mai recomand si Mitul lui Sisif - Albert Camus

| mODIN a răspuns:

'Mitul Normalitatii' - Gabor Mate
'Omul in Cautarea Sensului Vietii' - Viktor Frankl
'Tao Te Ching' - Lao Tzu
'Cand pielea ta e in joc' si 'Antifragil' - Nassim Taleb
'Atomic Habits' - James Clear
'Egoul este Inamicul' - Ryan Holiday
'Scrisorile' - Seneca

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Chuck Palahniuk-Fight Club
Eric Emmanuel Schmitt-Oscar și Tanti Roz
Anthony Burgess-Portocala mecanică

| Ganderoaica a răspuns:

Mitul Normalitatii - Trauma, boala si vindecarea intr-o cultura toxica, Gabor Mate si Daniel Mate.

| hipotronic a răspuns:

Buna. Urmatoarele carti:

1. Cum Sa-ti Reinventezi Viata - Jeffrey E. Young Janet S. Klosko
2. Cand corpul spune nu. Costul stresului ascuns - Gabor Mate
3. Puterea prezentului - Eckhart Tolle
4. Despre somn. De ce este vital sa dormim si sa visam - Matthew Walker
5. Suflete de sticla Gáspár György
6. Ghidul copilului interior Cathryn L. Taylor