| Emasik a întrebat:

Cine a citit fratii jderi? e interesant? face sa citesc?

Răspuns Câştigător
| GabrielaIoana a răspuns:

Eu am citit-o e chiar interesanta ti-o recomand.Merita te asigur.

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Eu am citit această carte şi mi-a plăcut mult.
Sunt de părere că este interesantă şi frumoasă şi merită citită.
Pa-pa.

| andrei1237 a răspuns:

Da,dar chiar te sfatuiesc.E foarte interesanta.

| Alexandru a răspuns:

E una dintre cele mai valoroase carti ale lui Mihail Sadoveanu, mai ales ca este scrisa pe un puternic fundament istoric. Este foarte frumoasa cartea. Tot de Mihail Sadoveanu iti recomand si Neamul Soimarestilor care, asemenea Fratilor Jderi, este inspirata din trecutul istoric al Moldovei. Merita citite ambele carti. Sunt valoroase. Lectura placuta! happy