| Tera a întrebat:

Cine stie niste carti Sf ca the twilight saga(stephenie meyer) sau Curajul(holly black) bune de citit in timpul liber?

Răspuns Câştigător
| ellenutzza a răspuns:

Eu m`am apucat sa citesc seria casa noptii scrisa de pc cast si kristin cast si ti`o recomand si tie! primul volum se numeste SEMNUL iar al doilea TRADAREA.in total sunt vreo 6-7 volume insa nu au aparut toate traduse in romana. in martie trebuie sa apara si volumul 3-ALEASA.

este o poveste mai speciala si sigur o sa-ti placa. mai ales vol 2 o sa te surprinda intorsatura pe care o iau lucrurile!

sper ca te-am ajutat spor la citit te pup:*

4 răspunsuri:
| Tera explică:

Am auzit de ele dar nu mi se par interesante, ma intereseaza mai mult povestile cum sa zic povestile de dragoste dintre un, muritor si o fiinta,, supranaturala'' cu un pic de aventura.

| alle_1861 a răspuns:

Cronicile din Narnia de C. S. Lewis sunt mai multe volume(7).

| iacobitza a răspuns:

The vampires diaries sau fascinatia sau nu plange sub clar de luna

| katrin7727 a răspuns:

Da si eu vreau tot o carte gen twilight ma de dragoste cu o iubire intre o fata si o finta supranaturala