| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti ca o carte de self help(auto-ajutor) poate ajuta un om sa se simta mai bine?(la sanatate,alimentatie,moral,psihic etc)
Acum vreau sa va fac si eu o serie de recomandari de carti foarte utile si de MARE AJUTOR pentru voi si starea voastra de sanatate(fizica si mentala)
Cartile acestea va pot fi foarte utile pentru imbunatatirea sanatatii, dietei alimentare, gandirii, statusului emotional etc..stilului de viata... etc
De asemenea pentru cei ce vor sa isi faca o idee despre medicina si sanatate recomand cartea"Medicina povestita pe intelesul tuturor)de Dr.Vasi Radulescu (+cartea medicina povestita -despre inima).
Aceste carti nu trebuie sa lipseasca deloc din bibliotecile fiecaruia dintre noi.De ce? Pentru ca ne pot ajuta SA NE FIE MAI BINE!
Inca odata va intreb ce am mai intrebat mai sus:Credeti ca ne pot face cartile sa ne simtim mai bine?
Ai grija de tine! Si spera..spera..spera..caci speranta ne mai tine in viata si ne face sa mergem inainte si nu inapoi.happy

SANTE!

Răspuns Câştigător
| OttoVonAegyssus a răspuns:

Totul ține de tine, de creierul tău, tu dacă îți propui ca în ziua "X" să fi fericit și să dansezi pe vârful unui munte, poate o vei face, poate nu, așa și cu aceste cărți, sunt scrise așa într-un fel să te atragă, să te relaxeze, dacă tu îți vei spune că cartea este un *****, cu siguranță nu tei vei simți mai bine, din contră, pierzi timp valoros. Așa și cu psihologi, te ascultă și îți dau un sfat, îți iau banii și au plecat, nu vor sta după tine, se vor duce în vacanță iar tu vei rămâne să te gândești la ce ***** a vrut ăla să spună și poate vei pune sau nu în practică ceea ce a spus ăla, tu citești acolo ceva și pui în practică, de aceea te simți mai bine, ca și cum ai fi un om retardat care nu este în stare sã gândească pentru sine, sunt ca un fel de semne de îndrumare, îți arată pe unde să o iei, dar ține de tine dacă o vei face sau nu. Mai pe românește, părerea mea este că sunt scrise pentru oameni cu un IQ scăzut, care nu pot gândi singuri.