| 99Hooo a întrebat:

Cum se numeste cartea, si de cine este scrisa, in care este vorba despre o mireasa parasita in ziua nuntii, care refuza sa-si mai traiasca viata, astfel stand mereu pentru tot restul vietii? Parca Charles Dickens a scris-o?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Este vorba de personajul Miss Havisham din romanul "Great Expectations"/"Marile sperante" scris, intr-adevar, de Charles Dickens.
E o carte minunata si foarte interesanta, pe care ti-o recomand calduros!
Lectura placuta!