| LuvU4Ever a întrebat:

Hei! De curand am primit o carte. "Crima din lost lake" de Phillip Maroglin. Cei care ati citit-o, ce parere aveti despre ea? Puteti face un mic rezumat? Deocamdata am de citit 3 carti... Cand o sa-mi fac timp o sa ma apuc sa o citesc si pe aceasta. Dar sunt foarte curioasa. Fundita! :*

Răspuns Câştigător
| vyde a răspuns:

Intr-un motel ieftin din Washington D.C. fosta pacienta a unui spital de psihiatrie, Vanessa Kohler, reporter la Exposed, se uita la o emisiune de televiziune si, vazand masacrul din Liga Mica, suna imediat la FBI.

De multa vreme scrie despre crima din Lost Lake, o conspiratie guvernamentala in care este implicata o unitate militara secreta, condusa de tatal ei, generalul Morris Wingate, acum candidat la presedentie, insa nimeni nu acorda credit acestei povesti fantastice, considerand-o pe Vanessa o excentrica.

Cativa oameni cu influenta cunosc adevarul si au toate motivele sa o discrediteze. Insa, atunci cand il vede pe Dan Morelli la televizor, Vanessa isi da seama ca va putea dovedi veridicitatea teoriilor sale care ar putea provoca unul dintre cele mai mari scandaluri din istoria politica a Americii.