| KeepcalmandloveToto a întrebat:

Hey! Ce carti imi recomandati sa citesc? Mi-au placut mult Ciresarii de Constantin Chirita si Aventurile lui Tom Sawyer si poate e ceva asemeanator.Multumesc celor care raspund... kiss

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Eu, după ce am citit "Cireşarii", am citit "Maitreyi" de Eliade. Nici nu pot să-ţi explic în cuvinte cât de mult mi-a plăcut cartea. A fost...incredibilă. M-a lăsat fără cuvinte. Am citit-o pe nerăsuflate şi nu am lăsat-o din mână până nu am terminat-o.
Dar dacă vrei tot aventură, citeşte "Oliver Twist" sau ceva de Jules Verne.

3 răspunsuri:
| almirock a răspuns:

Dacă ți-au plăcut Cireșarii s-ar putea să îți placă și La Medeleni happy Iar dacă ți-a plăcut Tom Sawyer, s-ar putea să îți placă și Insula Comorilor.

| Happppy1 a răspuns:

Aventurile lui Huckleberry Finn sau Winnetou. Sunt tot de aventura

| SabinaSabi a răspuns:

Aventuri de ciocolata de eduard jurist, 1001 de nopti de Sindbad marinarul, Descalecatul, Legendele olimpului de alexandru mitru, budulea taichii de ioan slavici, capitan la 15 ani de jules verne. Funda?