| elfangor3 a întrebat:

Îmi recomanda si mie cineva o carte asemanatoare cu eon ochiul dragonullui se intoarce. Vreau ceva bazat pe cultura chinei antice. Ceva cu luptatori, dragoni, magie... dar strict legat de istoria chinei sau a japoniei. Nu trebuie sa fie nea aparat cu magie, dar vreau sa fie ceva inspirat din cultura si istoria chinei.
Va multumesc
(nu vreau raspunsuri care sa includa alte carti înafară de categoria propusa de mine.)

3 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Lisa See a scris câteva cărți în care a atins și subiectul ăsta.
http://www.librarie.net/autor/34595/lisa-see

| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Pai, incearca legendele clanului otori de lian hearn-este o trilogie, dar nu stiu exact cum se numeste fiecare, si de kay meyer trilogia oamenii vazduhului inalt-tot la fel nu stiu exact cum se numesc-eu am citit ambele serii si mi-au placut la nebunie! Succes la citit!

| サクラ a răspuns:

Incearca Shogun si Tai Pan-J.Clawell