| norbika2000 a întrebat:

Mi-a dat un subiect la romana, puteti sa-mi ajutati?
Redeacteaza un text de 15-20 randuri in care sa-ti exprimi opinia despre importanta cunoasteri istoriei de catre generatia ta.

Funda!

Răspuns Câştigător
| xBebee a răspuns:

Eu am cateva idei dar le dau la liniuta.

-Cred ca, istoria e o materie dar si o placere
-O poarta a timpului pierdut
-O carte care descrie viata stramosilor nostri
-Istoria ne ajuta sa ne cunoastem pe noi. Cum adica/ Adica ne ilustraza cum s-a format tara in care traim, limba pe care o vorbim, cine a intemeiat acest lucru si sa nu ne intrebam cine este cel ilustrat intr-un portret sau intr-o statuie.
-Istoria este o materie foarte speciala
-Ne dezvolta cultura generala
-Ne ajuta sa ne creem rborele genealogic
-In concluzie, romani, invatati istorie.

1 răspuns:
| Rose4321 a răspuns:

Buna sunt aici sa te ajut multi copii din lumea asta au TPU! poti sa o faci din imaginatia ta... daca altcineva gaseste alta solutie. dale funda dar daca nu te rog fundabig grin